Komunikat prasowy

Wypadek-auto

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku w dniu 11 lutego 2021 r. wszczęła śledztwo w sprawie wypadku drogowego, który miał miejsce w dniu 10 lutego 2021 r. na drodze wojewódzkiej nr 875 w miejscowości Brzoza Królewska, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn, a trzeci doznał obrażeń ciała, tj. o przestępstwo z art. 177 § 1 kk w zb. z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.
Do wypadku doszło w godzinach wieczornych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Mazda wyprzedzając na prostym odcinku drogi poruszające się przed nim auta doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Dodge Caliber. W wyniku wypadku śmierć poniósł 40-letni kierowca Mazdy oraz 30-letni pasażer samochodu Dodge. 57-łetni kierowca tego pojazdu z obrażeniami został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie.
Na miejscu zostały przeprowdzone oględziny z udziałem prokuratora. Pojazdy uczestniczące w zdarzeniu zostały zabezpieczone do dalszych, szczegółowych badań. Ciała zmarłych mężczyzn zostały przewiezione do Szpitala Wojewódzkiego nr 1 w Rzeszowie celem wykonania sekcji zwłok.
W chwili obecnej w sprawie są wykonywane czynności procesowe zmierzające do ustalenia szczegółów zdarzenia.
Sprawa jest prowadzona w Prokuraturze Rejonowej w Leżajsku.

Zastępca Prokuratora Rejonowego
w Leżajsku
Wojciech Golenia