Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego, w następstwie którego śmierć poniosła 87 letnia kobieta

Toga

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Jerzemu K., 39 letniemu mieszkańcowi powiatu dębickiego, który pozostaje pod zarzutem spowodowania w dniu 1 lutego 2018 roku wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosła 87 letnia kobieta.

Do zdarzenia doszło w godzinach rannych 21 marca 2018 roku w Nagawczynie na drodze dojazdowej do stacji benzynowej. Oskarżony, który kierował ciągnikiem siodłowym nie zauważył przechodzącej tuż przed pojazdem pieszej i włączając się do ruchu nie zachował należytej ostrożności, w efekcie czego potrącił pieszą przodem samochodu. W następstwie wypadku pokrzywdzona doznała obrażeń ciała, w wyniku których zmarła na miejscu zdarzenia.

Opinia biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych wskazała, że do wypadku przyczynili się zarówno oskarżony, jak i piesza przechodząca bezpośrednio przed stojącym ciągnikiem siodłowym z włączonym silnikiem.

Przesłuchany Jerzy K. przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wniosek o wymierzenie kary 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby lat 3, orzeczenie obowiązku zadośćuczynienia w kwocie 5 000 złotych na rzecz córki pokrzywdzonej oraz zasądzenie kosztów postępowania.

Podkreślenia wymaga, że oskarżony dotychczas nie był karany.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski