Dozór policji wobec podejrzanego o paserstwo części samochodowych luksusowych marek

Silnik

Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi śledztwo w sprawie posiadania przez Marka G. w dniu 09 marca 2017r. w miejscowościach położonych na terenie powiatu dębickiego części samochodowych pochodzących z przestępstwa kradzieży samochodu marki Audi A4 rok produkcji 2016 na terenie Niemiec, których wartość wynosi co najmniej 100 000 złotych oraz znacznej ilości części samochodowych do różnych marek samochodów, co do których zachodzi podejrzenie, iż pochodzą z przestępstwa kradzieży pojazdów na terenie Europy, których wartość wynosi co najmniej 250 000 złotych .

W trakcie przeprowadzonego przez funkcjonariuszy policji przeszukania samochodu oraz pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez Marka G. zabezpieczono bardzo dużą ilość części do samochodów luksusowych marek takich jak Audi czy BMW.

Z wstępnych ustaleń wynika, iż zabezpieczone części pochodzą z kradzieży 7 pojazdów na terenie Europy.

W oparciu o te ustalenia Markowi G. przedstawiono zarzut posiadania części samochodowych pochodzących z przestępstwa o wartości 250 000 złotych. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marek G. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji .

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz