Komunikat prasowy

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ropczycach prowadzone jest przez Komendę Powiatową Policji w Ropczycach postępowanie przeciwko Michałowi W. 31-letniemu mieszkańcowi powiatu ropczycko – sędziszowskiego podejrzanemu o popełnienie przestępstw z art. 286 § 1 kk.

W/w został ogłoszony zarzut popełnienia, w okresie od 22 maja 2020 r. do 18 czerwca 2020 r., trzydziestu sześciu oszustw oraz dwóch usiłowań doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. W/w wystawiał bowiem na portalu internetowym Allegro ogłoszenia dotyczące ofert sprzedaży procesorów komputerowych, nie będąc w ich posiadaniu. Łączna wartość zaistniałej szkody związanej z wpłatą pieniędzy w/w na zakup oferowanego sprzętu, który nigdy nie trafił do kupujących na terenie całego kraju, wynosi 22 251,64 zł.

Przesłuchany, w dniu 21 stycznia 2021 r., charakterze podejrzanego Michał W. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia w których potwierdził, iż faktycznie nie był w posiadaniu oferowanych do sprzedaży procesorów komputerowych, a otrzymane od kupujących pieniądze przeznaczył na bieżące wydatki. W/w wyraził również chęć dobrowolnego poddania się karze.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy

Paweł Król