Komunikat prasowy

Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Leżajsku prowadzone jest śledztwo przeciwko 44 – letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi Leżajska, podejrzanemu o popełnienie przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 lek i art. 156 § 1 pkt 2 kk w zw. z art. 11 § 2 kk.
W toku przeprowadzonych czynności ustalono, iż w dniu 10 lutego 2021 r., w jednym z mieszkań położonych w Leżajsku, doszło do awantury domowej pomiędzy małżonkami w trakcie której mężczyzna zadał kobiecie kilkanaście uderzeń nożem kuchennym w okolice serca, klatki piersiowej i brzucha w wyniku czego w/w kobieta doznała rozległych obrażeń ciała skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu stanowiącym inne ciężkie kalectwo.
W/w 41 – letnia kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie obecnie przebywa z uwagi na bardzo ciężki stan zdrowia.
Natomiast mężczyzna, po zadaniu uderzeń, uciekł z miejsca zdarzenia, jednakże w tym samym dniu w godzinach wieczornych, w wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz z Komendy Miejskiej Policji w Opolu został on zatrzymany na terenie Opola.
Po przeprowadzeniu na miejscu zdarzenia szeregu czynności procesowych został ogłoszony Zbigniewowi Cz. zarzut popełnienia przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk i art. 156 § 1 pkt 2 lek w zw. z art. 11 § 2 kk.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Zbigniew Cz. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. W stosunku co do w/w został również skierowany do Sądu Rejonowego w Leżajsku wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.
Sprawcy za popełnienie zarzucanego czynu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Paweł Król