Śledztwo w sprawie wypadku drogowego

Wypadek

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego do którego doszło w dniu 1.12.3019 r w godzinach wczesno rannych, na skrzyżowaniu ulic Kopisto i Podwisłocze w Rzeszowie.

Jak ustalono, kierowca samochodu m-ki BMW jechał ulicą Kopisto w kierunku Mostu Zamkowego poruszając się pod prąd. Gdy dojeżdżał do skrzyżowania z ul. Podwisłocze, przez skrzyżowanie to przejeżdżał samochód m-ki Renault, wykonujący manewr skrętu z. ulicy Kopisto w Podwisłocze. Kierowca samochodu m-ki BMW uderzył z impetem w pojazd m-ki Renault, powodując zepchnięcie tego auta na chodnik. Silą uderzenia była tak duża. że zarówno pasażerka samochodu Renault jak i kierowca zostali wyrzuceni na zewnątrz pojazdu. Samochód m-ki BMW zatrzymał się natomiast nieopodal skrzyżowania. Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn, którzy następnie zbiegli w kierunki ulicy Cegielnianej. Pierwszej pomocy osobom podróżującym samochodem marki Renault, udzieliły przypadkowe osoby piesze. Jak się później okazało samochód ten należał do firmy świadczącej usługi przewozowe, a pasażerką była klientka, dla której właśnie realizowany był przewóz. Jest nią 29-cio letnia mieszkanka Rzeszowa. Kobiela z ciężkimi obrażeniami ciała przewieziona została do Szpitala, gdzie nadal przebywa nie odzyskawszy przytomności. Obrażenie kierowcy samochodu Renault okazały się niezagrażającymi jego życiu.

Dzięki nagraniom z monitoringu i relacjom świadków, policjanci zatrzymali w dniu 1.12.2019 r. pasażera samochodu m-ki BMW. Okazał się nim 31 letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Czynności z jego udziałem pozwoliły na potwierdzenie tożsamości kierowcy a w konsekwencji jego zatrzymanie w dniu 3.12.2019 r. Okazał się nim Sławomir W – 35-cio letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. W dniu 4.12.2019 r. przedstawiono mu zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczki z miejsca jego zaistnienia. Podejrzany odmówił udzielenia jakichkolwiek odpowiedzi w tym czy

czy przyznaje się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

W dniu 5.12.2019 r. Prokurator Rejonowy w Rzeszowie skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Za zarzucane przestępstwo Sławomirowi W. grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokurator Rejonowy w Rzeszowie

Piotr Pawlik