Trzy miesiące aresztu dla sprawcy podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch osób w Lutczy

Kajdanki

W dniu 26 lipca 2017r. Sąd Rejonowy w Strzyżowie zastosował środek zapobiegawczy wobec Dariusza B. podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dwóch osób w miejscowości Lutcza  województwa podkarpackiego.

Do zdarzenia doszło w dniu 23 lipca 2017r. kiedy to Dariusz B. zaatakował nożem swoją żonę, a także jej  9 – letniego brata.

W dniu 24 lipca 2017r. prokurator ogłosił podejrzanemu dwa zarzuty usiłowania zabójstwa. Czynność została przeprowadzona w Szpitalu Wojewódzkim w Krośnie, albowiem podejrzany po ataku na pokrzywdzonych próbował targnąć się na własne życie.

W złożonych wyjaśnieniach podejrzany przyznał się do zaatakowania nożem pokrzywdzonych i zadania im licznych ran kłutych i ciętych. Stwierdził jednakże, iż jego zamiarem nie było pozbawienie życia swojej żony, a jedynie chciał ją przestraszyć. Wyjaśnił, że nie chciał też pozbawić życia jej 9 – letniego brata, który stanął w jej obronie. Co do części przebiegu zdarzenia podejrzany zasłonił się niepamięcią.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż podejrzany począwszy od stycznia 2017 r. leczył się psychiatrycznie.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz