Wypadek w Trzebownisku

Wypadek-auto

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie w sprawie nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym poprzez nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa przez kierowcę pojazdu m-ki Fiat Ducato, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu autobusowi komunikacji miejskiej, czym doprowadził do zderzenia obu pojazdów, a także trzeciego samochodu osobowego, powodując wypadek, w którym obrażenia ciała określone w art. 157 § 1 k.k. odniosło wiele osób tj. o czyn z art. 173 § 2 k.k. w zw. z art. 173 § 1 k.k. i art. 177 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k.

Do zdarzenia doszło w dniu 16 sierpnia 2016r. na drodze wojewódzkiej nr 878 w Trzebownisku. W wyniku powyższego zdarzenia 14 osób odniosło obrażenia ciała. Na miejscu poddano oględzinom wszystkie pojazdy. Ponadto ustalono, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu byli trzeźwi.

Na obecnym etapie postępowania przesłuchiwani są wszyscy uczestnicy oraz świadkowie wypadku. Powołano szereg biegłych w celu ustalenia wszelkich istotnych okoliczności związanych z wypadkiem, w tym dokładnych obrażeń ciała jakie w wyniku zdarzenia odnieśli pokrzywdzeni, stanu technicznego pojazdów oraz przyczyn wypadku.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz