Zarzuty i tymczasowe aresztowanie w związku z uprawą i posiadaniem narkotyków

Marihuana_liście

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo przeciwko 32 letniemu mieszkańcowi powiatu sokołowskiego, który od maja bieżącego roku zajmował się uprawą marihuany.

W dniu 20 sierpnia 2018 roku funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim, w oparciu o ustalenia operacyjne, przeprowadzili przeszukanie w miejscu zamieszkania Daniela T.. Podczas czynności ujawnili kilkanaście krzewów konopi indyjskich, hodowanych w donicach w szklarni. Również wokół szklarni ustawione były donice z podobnymi krzewami. Łącznie policjanci zabezpieczyli 37 roślin, a przeprowadzone badania w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie potwierdziły, że są to konopie indyjskie, których uprawa jest zabroniona. W mieszkaniu Daniela T. znaleziono także środki psychotropowe, których posiadanie jest niedozwolone. Ponadto u sprawcy zabezpieczono środki pieniężne w wysokości 350 złotych, które pochodziły ze sprzedaży uprawianej przez niego marihuany.

W dniu 22 sierpnia 2018 roku, Danielowi T. przedstawiono zarzuty posiadania środków odurzających oraz uprawy konopi innych niż włóknistych, w rozmiarze mogącym dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego.

Za zarzucane czyny podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował w dniu 23 sierpnia 2018 roku wobec Daniela T. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski