Zatrzymanie poszukiwanego listem gończym i skierowanie aktu oskarżenia

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała akt oskarżenia przeciwko 21-latkowi, któremu zarzucono popełnienie sześciu przestępstw popełnionych w lipcu 2017 roku na terenie Sędziszowa Małopolskiego.

Młodemu mieszkańcowi Sędziszowa zarzucono popełnienie trzech przestępstw polegających na kradzieży z włamaniem do garaży i altanki, skąd zabrał drobne mienie m.in. w postaci kosiarki i radia. W chwili zatrzymania ujawniono przy nim również środki odurzające. Kolejnymi zarzutami są czyny polegające na włamaniu do garażu i zaborze Fiata 126p, którym podejrzany przejechał do sąsiedniej miejscowości, po czym porzucił pojazd w stanie uszkodzonym, zaś kilkanaście dni później z terenu betoniarni zabrał koparko-ładowarkę, którą również porzucił kilka kilometrów dalej w stanie uszkodzonym. Wobec faktu, że podejrzany był już uprzednio karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i orzeczono wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, obecnie zarzucane mu czyny należało również uzupełnić o niestosowanie się do zakazu orzeczonego przez Sąd.

Podejrzany ukrywał się przed organami ścigania i dopiero po wydaniu listu gończego został on zatrzymany, co umożliwiło wykonanie z jego udziałem uzupełniających czynności procesowych związanych z poszerzeniem zarzutów, a następnie skierowanie aktu oskarżenia.

Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.

Oskarżonemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy