Komunikat prasowy

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo w sprawie zaistniałego w okresie od 11 lipca 2020 r. do 25 lipca 2020 r. w Wierzawicach pow. leżajskiego woj. podkarpackiego nieumyślnego spowodowania śmierci Gabriela P., tj. o przestępstwo z art. 155 kk.

W toku niniejszego postępowania ustalono, że dwudziestoletni Gabriel P. zamieszkały w Ciechanowie, w celu wypoczynku, w dniu 9 lipca 2020 r. przyjechał do miejscowości Giedlarowa gm. Leżajsk, gdzie zamieszkał u swojego kolegi.

Z dodatkowych ustaleń wynika, iż Gabriel P. ostatni raz widziany był w dniu 11 lipca 2020 r., kiedy to, w godzinach rannych, wyszedł z domu należącego do jego kolegi.

Z uwagi na brak jakiegokolwiek kontaktu z ww. w dniu 25 lipca 2020 r. funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku, Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych rozpoczęli poszukiwania ww. w tym również przy wykorzystaniu drona z kamerą.

W efekcie powyższych czynności, w kompleksie leśnym przylegającym do miejscowości Wierzawice gm. Leżajsk, ujawniono zwłoki Gabriela P., którego tożsamość została potwierdzona przez obecnego na miejscu zdarzenia ojca ww.

W wyniku przeprowadzonych oględzin zewnętrznych oraz sekcji zwłok nie ujawniono na ciele Gabriela P. jakichkolwiek obrażeń.

W chwili obecnej podejmowane są dalsze czynności procesowe mające na celu wszechstronne wyjaśnienie sprawy.

Rzecznik Prasowy

Paweł Król