3 lata pozbawienia wolności za pobicie

Więzienie

Na karę 3 lat pozbawienia wolności skazany został przez Sąd Rejonowy w Ropczycach Wydział II Karny Arkadiusz O. – 31 letni mieszkaniec powiatu ropczycko – sędziszowskiego. Oskarżony został o udział w pobiciu trzech młodych mężczyzn oraz  naruszenie czynności narządów ciała czwartego mężczyzny. Wyrok z dnia 13 października 2016 r. jest prawomocny.

W sierpniu 2016 r. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach skierowała akt oskarżenia przeciwko Arkadiuszowi O., Dominikowi O. i Adamowi O. o to, że w dniu 3 kwietnia 2016 r. w Ostrowie (powiat ropczycko – sędziszowski) dopuścili się pobicia trzech młodych mężczyzn, powodując u dwóch z nich naruszenie czynności narządów ciała na okres poniżej siedmiu dni zaś u trzeciego na okres powyżej siedmiu dni. Sprawcy zadawali ciosy kopiąc i uderzając pokrzywdzonych pięściami po całym ciele, w tym również po głowie. Prokurator zarzucił im działanie o charakterze chuligańskim bowiem zarzuconego czynu dopuścili się w miejscu publicznym, działając bez powodu i okazując rażące lekceważenie porządku prawnego.

Zarzuty wobec Arkadiusza O. obejmowały również uszkodzenie ciała innego mężczyzny, którego oskarżony zaatakował bez powodu w dniu 11 czerwca 2016 r. w trakcie meczu piłki nożnej w Gnojnicy. Przebywając w tym dniu na stadionie w stanie nietrzeźwości podbiegł w pewnym momencie do kibica drużyny przeciwnej i kopnął go nogą w okolicę oka, powodując naruszenie czynności tego narządu na okres powyżej dni siedmiu. Arkadiusz O. był wcześniej karany za pobicie i rozbój oraz za przestępstwa przeciwko mieniu. Wszystkich zarzuconych mu czynów dopuścił się w warunkach recydywy.

Arkadiusz O. złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Poza wnioskiem o karę pozbawienia wolności, zobowiązał się do zapłaty nawiązek na rzecz pokrzywdzonych. Od dnia 14 czerwca 2016 r. do czasu prawomocnego zakończenia postępowania przez Sąd, Arkadiusz O. pozostawał tymczasowo aresztowany. Sprawa dwóch pozostałych oskarżonych (Dominika O. i Adama O) wyłączona została do odrębnego rozpoznania.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz