Akt oskarżenia dot. pseudokibiców – sprawców zajścia na rzeszowskim rynku

Toga

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przeciwko pseudokibicom Stali Rzeszów, Elany Toruń i Resovii Rzeszów, którzy w dniu 5 maja  2018 roku na Rynku w Rzeszowie wzięli czynny udział w zbiegowisku wiedząc, że jego uczestnicy dopuścili się gwałtownego zamachu na osobę lub mienie, działając  przy tym publicznie bez powodu albo z oczywiście błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego.

W powyższej sprawie 14 osobom przedstawiono zarzuty z  art. 254 § 1 kk w zw. z art. 57 a § 1 kk. Wobec 10 podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec 2 podejrzanych zastosowano poręcznie majątkowe w wysokości 20 tysięcy oraz 5 tysięcy jak również dozory policji.

W dniu 25 czerwca 2018 roku wobec 7 podejrzanych: Jakuba L, Dominika L, Aleksandra K, Sebastiana F, Jakuba T, Kamila P, Pawła B skierowano do Sądu Rejonowego  II Wydziału Karnego w Rzeszowie  akt oskarżenia.

W stosunku do pozostałych podejrzanych wykonywane są czynności zmierzające do ukończenia postępowania, jednocześnie trwają czynności zmierzające do przedstawienia zarzutów kolejnym sprawcom zajścia na rzeszowskim rynku.

Występek zarzucony sprawcom zagrożony jest  karą pozbawienia wolności do lat 3.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski