Akt oskarżenia przeciwko Lesławowi J. o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Toga

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 52- letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego Lesławowi J. o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Do zdarzenia doszło w dniu 8 września 2016r. na skrzyżowaniu ulic Batalionów Chłopskich z ulicą Przemysłową. Jak ustalono w toku postępowania, podejrzany kierując ciągnikiem siodłowym z naczepą naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym nie ustępując pierwszeństwa przejazdu podczas wykonywania manewru skrętu w prawo, prawidłowo poruszającej się rowerem po oznakowanym przejeździe dla rowerów 46 – letniej pokrzywdzonej, czym doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Doznane przez kobietę rozległe obrażenia ciała doprowadziły do jej zgonu na miejscu zdarzenia. Sprawca wypadku w chwili zdarzenia był trzeźwy i poruszał się z dozwoloną prędkością.

Lesław J. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia zbieżne z ustaleniami podjętymi w przedmiotowej sprawie. Za zarzucane przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz