Akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi W.

Toga

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mieszkańcowi gminy Głogów Młp. – Mateuszowi W., który został oskarżony o dokonanie przestępstwa zgwałcenia oraz usiłowania zgwałcenia dwóch młodych kobiet.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło w lipcu 2016 r., przy ul. Warszawskiej w Rzeszowie, kiedy to sprawca pod pretekstem prośby o udzielenie mu pomocy w związku z rzekomym urazem nogi, zaciągnął pokrzywdzoną w ustronne miejsce, gdzie usiłował ją zgwałcić. Z uwagi na postawę pokrzywdzonej, sprawca nie osiągnął zamierzonego celu. Następnie, w październiku 2016 r. w okolicy ul. Krogulskiego w Rzeszowie, Mateusz W. pod pozorem prośby o udzielnie mu pomocy w znalezieniu zgubionego telefonu, udał się z pokrzywdzoną w niezamieszkałe miejsce, gdzie następnie używając wobec niej przemocy oraz groźby pozbawienia życia, dokonał jej zgwałcenia.

Mateusz W. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna od dnia zatrzymania przebywa w areszcie.

Za zarzucane przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz