Akt oskarżenia w sprawie usiłowania nawiązania kontaktu z małoletnią w celu obcowania płciowego

Toga

W dniu 10 kwietnia  2018r. do Sądu Rejonowego  w Dębicy skierowano wniosek o skazanie  przeciwko Kamilowi C. 28 letniemu mieszańcowi Dębicy, którzy pozostawał pod zarzutem usiłowania  nawiązania kontaktu z małoletnią poniżej 15 roku życia w celu obcowania płciowego oraz wykonania innej czynności seksualnej.

Do zdarzenia doszło w dniu 14 lipca 2016r. w Dębicy, gdzie oskarżony za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt w jego mniemaniu z małoletnią poniżej 15 roku życia proponując jej spotkanie

w celu odbycia stosunku płciowego oraz innej czynności seksualnej.

Tymczasem w rzeczywistości kontakt z oskarżonym nawiązała osoba dorosła –mężczyzna, pedagog który przypadkowo w trakcie logowania nawiązał kontakt z oskarżonym i wobec jednoznacznych treści sugerujących nawiązanie znajomości o podtekście seksualnym prowadził dialog zakończony propozycjami o charakterze seksualnym.

Podczas rozmowy pedagog wskazywał, że jest 13 letnią dziewczynką wprowadzając oskarżonego w błąd co do rzeczywistej tożsamości.

Po zakończeniu rozmowy z oskarżonym poinformował o jej przebiegu organa ścigania.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Kamil C.   przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

Przestępstwo o które podejrzany jest Kamil C. zagrożone jest karą   do 2 lat pozbawienia wolności.

Kamil C. nie  był uprzednio karany.

Oskarżony zaproponował dla siebie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na okres próby 2 lat, zobowiązanie do informowania sądu o przebiegu okresu próby, zakaz kontaktowania się z osobami poniżej 15 lat na okres 5 lat za pośrednictwem  internetu lub innych komunikatorów .

Rzecznik Prasowy
Edyta Lenart