Areszt dla sprawcy wymuszenia rozbójniczego

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko 26 – letniemu  Tomaszowi T. podejrzanemu o dokonanie wymuszenia rozbójniczego, zmuszania groźbą do określonego działania oraz zniszczenia mienia.

W dniu 23 lipca 2020 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie udali się na interwencję zgłoszoną przez mieszkanki Rzeszowa w związku z agresywnym zachowaniem się Tomasza T.

Jak ustalono, mężczyzna dopomagał się od siostry i babci wpuszczenia go do ich domu, grożąc im przy tym pozbawieniem życia. Groźby te wzbudziły u kobiet obawę, że zostaną spełnione, w związku z czym wezwały na miejsce funkcjonariuszy Policji.

W toku postępowania ustalono, że 2 tygodnie wcześniej mężczyzna groził swojej siostrze oraz matce pozbawieniem życia, a także spaleniem domu żądając wydania pieniędzy w kwocie 200 zł oraz lekarstwa nasennego, a kilka dni przed zatrzymaniem dokonał zniszczenia drzwi w mieszkaniu należącym do jego matki.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty wymuszenia rozbójniczego, kierowania gróźb w celu zmuszenia innych osób do określonego działania oraz zniszczenia mienia. Wszystkie czyny zostały popełnione na szkodę osób najbliższych dla podejrzanego. Tomasz T. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów.

W dniu 24 lipca 2020 roku Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Tomasza T. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie grozi łączna kara pozbawienia wolności do lat 18.

Prokurator Rejonowy
dla miasta Rzeszów
Wojciech Przybyło