Komunikat prasowy

W dniu 28 lipca 2020 r. pełniący służbę w dyspozycji Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Rzeszowie około godz. 14:10, na ul. Nosala zauważyli dwóch mężczyzn poruszający się na rowerach, którzy na ich widok zaczęli zachowywać się nerwowo.

W związku powyższym funkcjonariusze przystąpili do legitymowania wymienionych. W trakcie czynności ujawnili oni przy jednym z mężczyzn marihuanę w ilości 0,18 grama wobec czego udali się z zatrzymanym do jego miejsca zamieszkania, gdzie dodatkowo ujawnili marihuanę w łącznej ilości 513,37 grama oraz mefedron w ilości 0,39 grama. Zabezpieczone zostały także pieniądze w znacznej kwocie.

Klaudiuszowi M. zostały przedstawione dwa zarzuty, tj. o czyny z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Klaudiusz M. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia.

Z uwagi na konieczność zapewnienia prawidłowego toku postępowania, w związku z grożącą podejrzanemu surową karą oraz uzasadnioną obawą ucieczki lub ukrycia się oraz uzasadnioną obawą, iż podejrzany Klaudiusz M. w inny bezprawny sposób będzie utrudniał postępowanie karne skierowano do Sądu Rejonowego w Dębicy wniosek o zastosowanie wobec w/wym. podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, który to środek został zastosowany postanowieniem z dnia 30 lipca 2020 r., na okres 2 miesięcy.

Klaudiuszowi M. za popełnienie zarzucanych czynów grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Sprawca nie był uprzednio karany.

Rzecznik Prasowy
Paweł Król