Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo przeciwko Bartłomiejowi O. 26-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, podejrzanemu o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej w postaci marihuany, haszyszu i mefedronu – tj. o czyn z art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie uzyskali informację, że w miejscu swojego zamieszkania Bartłomiej O. może posiadać znaczne ilości środków odurzających. W dniu 28 kwietnia 2020 roku dokonali przeszukania mieszkania zajmowanego przez mężczyznę, w toku którego ujawnili woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego, brązową zbryloną substancję oraz biały proszek. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ok. 503 gramów marihuany, ponad 10 gramów haszyszu i 0,675 grama mefedronu.

W dniu 29 kwietnia 2020 roku Bartłomiejowi O. został ogłoszony przez zarzut popełnienia przestępstwa z art. 62 ust 2 ustawy przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowej.

Mężczyzna przyznał się do stawianego zarzutu i odmówił składania wyjaśnień.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za zarzucony czyn mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Rzecznik prasowy
Agnieszka Hopek-Curyło