Czterech mężczyzn podejrzanych o uprawę marihuany

Marihuana

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o uprawianie tzw. konopi indyjskich, wytwarzanie oraz posiadanie marihuany w znacznych ilościach.

Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o informacje uzyskane w wyniku czynności operacyjno – rozpoznawczych, realizowanych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, z których wynikało, iż czterech mężczyzn z terenu Nowej Sarzyny zajmuje się uprawą konopi i wytwarzaniem znacznych ilości środka odurzającego w postaci marihuany. W dniu 26 września 2016 r. dokonano zatrzymania 30 – latka, u którego w toku czynności przeszukania ujawniono prawie 10 kg mokrej marihuany, poddanej procesowi suszenia. W trakcie kolejnych przeszukań u 23 – latka ujawniono 5,5 grama marihuany oraz u 25-latka 0,3 grama marihuany i 04, grama amfetaminy.

Wszyscy czterej mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, gdzie ogłoszono im zarzuty. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów.

Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.

Mężczyznom grozi kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz

Marihuana