Dwie ofiary wypadku drogowego w powiecie leżajskim

Wypadek

W dniu 16 marca 2019 roku około godziny 20.15 Prokuratura Rejonowa w Leżajsku powiadomiona została przez dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku o zaistniałym na drodze powiatowej nr 1250 R pomiędzy miejscowościami Kolonia Polska, a Dąbrownica pow. leżajski wypadku komunikacyjnym, w wyniku którego śmierć ponieśli kierujący pojazdem oraz jego pasażer.

Na miejsce zdarzenia wraz funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku i technikiem kryminalistyki udał się Prokurator, gdzie wykonano czynności procesowe związane m.in. z oględzinami miejsca zdarzenia.

Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 206, znajdując na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na lewe pobocze, a następnie do rowu, gdzie pojazd przewrócił się i uderzył dachem w przydrożne drzewa. W wyniku przedmiotowego wypadku na skutek odniesionych obrażeń śmierć ponieśli na miejscu zdarzenia: kierujący pojazdem – 33 letni mężczyzna oraz jego pasażer – 29 letni mężczyzna.

Celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia Prokuratura Rejonowa w Leżajsku postanowieniem z dnia 17 marca 2019 roku wszczęła śledztwo o czyn z art. 177 § 2 kk.

W sprawie podjęto decyzję o przeprowadzeniu sekcji zwłok, a w toku dalszego śledztwa będą szczegółowo wyjaśniane przyczyny i okoliczności wypadku drogowego.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy