Eksperyment procesowy w sprawie wypadku drogowego

Wypadek

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie śledztwo dotyczące wypadku drogowego zaistniałego w dniu 01.12.2019 r. na skrzyżowaniu ulic Kopisto i Podwisłocze, dało podstawy do poszerzenia kręgu osób podejrzanych.

Dotychczas zarzut przedstawiono kierowcy samochodu marki BMW, zarzucając mu doprowadzenie do zderzenia z samochodem marki Renault, a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Eksperyment procesowy, jaki został przeprowadzony w dniu 03.02.2020 r. na miejscu wypadku, pozwolił na przyjęcie, że pasażer samochodu marki BMW, który wraz z kierowcą tego pojazdu zbiegł z miejsca zdarzenia, wysiadając z pojazdu widział, że zarówno kierowca, jak i pasażer samochodu Renault w wyniku zderzenia pojazdów, zostali wyrzuceni na chodnik. W związku z powyższymi ustaleniami pasażer samochodu marki BMW – Andrzej H, usłyszał w dniu 17.02.2020 r zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, złożył wyjaśnienia, po czyn uzgodnił z prokuratorem warunki dobrowolnego poddania się karze.

Występek nieudzielenia pomocy zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Prokurator Okręgowy

Łukasz Harpula