Groził policjantom, znieważył i opluł. Został tymczasowo aresztowany.

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje dochodzenie prowadzone przez Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim przeciwko 39-letniemu Marcinowi J., mieszkańcowi powiatu jarosławskiego, który wielokrotnie groził funkcjonariuszom Policji pozbawieniem życia,  a także znieważył funkcjonariuszy i opluł dwukrotnie jednego z nich.

Do opisywanej sytuacji doszło 27 maja 2020 roku w Sędziszowie Małopolskim. Funkcjonariusze Policji zostali wezwani do leżącego na jezdni mężczyzny, który jak się okazało był pod znacznym wpływem alkoholu. Mężczyzna początkowo odmówił podania swoich danych, a następnie podał dane niezgodne z prawdą , stając się przy tym bardzo agresywnym. 39-latek zaczął używać wulgarnych wyzwisk pod adresem interweniujących funkcjonariuszy, groził im pozbawieniem życia, a jednego z nich dwukrotnie opluł w twarz.

Po przewiezieniu do Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach krewki mężczyzna wyzywał kolejnego funkcjonariusza oraz zagroził, że po opuszczeniu komendy pozbawi go życia przy użyciu noża.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty m.in. kierowania gróźb w celu zmuszenia funkcjonariuszy Policji do zaniechania podejmowanych czynności służbowych oraz  znieważenia funkcjonariuszy.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, wyraził skruchę, a swoje zachowanie usprawiedliwiał spożytym alkoholem.

Jak ustalono mężczyzna ten był od dłuższego czasu poszukiwany przez inną Prokuraturę, jako sprawca przestępstwa kierowania gróźb pozbawienia życia i ukrywał się przed organami ścigania. Zarzuconych mu przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa podobne.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach w dniu 29 maja 2020 roku Sąd zastosował wobec 39- latka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Za zarzucone podejrzanemu przestępstwa grozi kara do 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Rzecznik prasowy
Agnieszka Hopek- Curyło