Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu

Wypadek-auto

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie nadzoruje dochodzenie przeciwko W.W., podejrzanemu o kierowanie w stanie nietrzeźwości samochodem osobowym Opel Astra, w dniu 6 listopada 2016 r. około godziny 21 – ej w Godowej.

Podejrzany stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy Policji, sprawca znajdował się na zewnątrz samochodu i twierdził, iż to nie on był kierowcą, a jedynie przyszedł zobaczyć, co się stało. Policjantom podał też nieprawdziwe dane.

Badanie stanu jego trzeźwości wykazało zawartość 3,20 ‰ alkoholu w wydychanym powietrzu. W.W. został zatrzymany i po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut popełnienia czynu z art. 178 a § 1 kk. Składając wyjaśnienia przyznał się do jego popełnienia. Wskazał, że w dniu zdarzenia, razem ze znajomymi, zaczął pić alkohol już około godziny 8 – ej rano i trwało to mniej więcej do godz. 17 – ej. W sumie, jak wyjaśnił, wypił około 250 ml bimbru i 15 butelek piwa. Pomimo tego uznał, że „czuje się dobrze” i około godz. 19 – ej postanowił pojechać z okolic Ropczyc do miejscowości Godowa (które dzieli odległość około 40 km).

Czyn z art. 178a § 1 k.k. zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do lat 2.

Ewa Romankiewicz
Rzecznik Prasowy