Kolejna kradzież złotej biżuterii na terenie Ropczyc

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach nadzoruje postępowanie dotyczące kolejnej kradzieży złotej biżuterii o łącznej wartości 7.876 zł.  Również w tym przypadku sprawca kradzieży został zatrzymany i odzyskano znaczną część złotych kosztowności. Nadto, prokurator zabezpieczył mienie sprawcy, które pozwala na pełne zrekompensowanie szkody.

Łupem sprawcy padały złote łańcuszki

Do kradzieży doszło w dniu 16 lutego 2018 r. po godz. 15.30. Do sklepu jubilerskiego w Ropczycach weszła kobieta, która poprosiła o okazanie złotych łańcuszków. Okazało się, że część z oglądanych precjozów chowała do kieszeni kurtki i do torebki. Przedłużająca się wizyta i niepewne zachowanie klientki wzbudziły czujność sprzedawczyni, która wezwała ochronę sklepu. Szybko powiadomiona została również Policja. W trakcie dokonanego przeszukania osoby i odzieży klientki, ujawniono w torebce 4 złote łańcuszki o wartości 2.137 zł, zabrane przez kobietę chwilę wcześniej. Okazało się, że w torebce kobieta posiadała również złoty łańcuszek, którego metka świadczyła o pochodzeniu z innego sklepu. Szybko ustalono, że łańcuszek ten został skradziony w tym samym dniu w sklepie jubilerskim w Kolbuszowej. Jego wartość wynosiła 939 zł. Przedmiotem kradzieży w Kolbuszowej był jednak nie tylko ten zabezpieczony łańcuszek, ale również drugi o wartości  4.800 zł.

Zabezpieczenie majątkowe zapewni wyrównanie powstałej szkody

Sprawczyni kradzieży, którą okazała się 39 – letnia mieszkanka Chełma, przedstawiono zarzut kradzieży złotej biżuterii w Ropczycach i Kolbuszowej o łącznej wartości 7.876 zł. Podejrzana przyznała się do obu kradzieży, swoje zachowanie tłumaczyła trudną sytuacją rodzinną i materialną. Przedstawione przez podejrzaną motywy kradzieży, w świetle dokonanych ustaleń, jawią się jako niewiarygodne. Na mieniu podejrzanej dokonano zabezpieczenia majątkowego, które pozwala na wyrównanie pozostałej wartości szkody tj. kwoty 4.800 zł.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz