Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny znęcającego się nad rodziną

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko Krzysztofowi W., podejrzanemu o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad żoną, córką i matką.

Jak ustalono w toku postępowania Krzysztof W. znęcał się na swoją rodziną od maja 2015 r. do 19 lutego 2018 r., kiedy to wszczynał awantury domowe podczas, których używał słów powszechnie uznanych za obelżywe, uszkadzał wyposażenie domu, popychał pokrzywdzone, uderzał i naruszał ich nietykalność cielesną. Do eskalacji negatywnych zachowań sprawcy doszło w dniu 19 lutego 2018r. Podejrzany będący wówczas w stanie nietrzeźwości, podczas awantury domowej, odkręcił kurek z gazem w kuchence i trzymając w ręku zapalniczkę zaczął grozić, że wysadzi wszystkich domowników. Do wybuchu nie doszło z uwagi na szybką reakcję pokrzywdzonej, która zakręciła zawór, odcinając dopływ gazu do kuchenki. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie zatrzymali Krzysztofa W. Badanie urządzeniem kontrolno-pomiarowym przeprowadzone wobec Krzysztofa W. wykazało 0,98 miligramów alkoholu w litrze wydychanego powietrza tj. prawie dwa promille.

Postanowieniem z dnia 21 lutego 2018r.  Sąd Rejonowy w Łańcucie, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łańcucie, zastosował wobec Krzysztofa W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz