Komunikat dotyczący podpalenia się mężczyzny w okolicach Sądu Rejonowego w Rzeszowie

W dniu 7 listopada 2017 r. około godz. 12.30 Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie została zawiadomiona przez dyżurnego Komisariatu Policji I w Rzeszowie o podpaleniu się osoby, do którego doszło w odległości kilkudziesięciu metrów od wejścia do Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. Kustronia.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż nieustalona z imienia i nazwiska osoba oblała się łatwopalną cieczą i podpaliła. Płonącą osobę zauważyli funkcjonariusze policji wykonujący obowiązki w Sądzie. Dokonali ugaszenia osoby i udzielili jej pierwszej pomocy. Obrażenia były tak rozległe, iż na miejscu zdarzenia nie zdołano ustalić płci ani wieku osoby. Pokrzywdzona osoba została przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie, gdzie ustalono, iż pokrzywdzony jest płci męskiej.

Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator wraz z policjantem dochodzeniowym oraz technikiem kryminalistycznym. W trakcie oględzin miejsca ujawniono nadpaloną bańkę plastikową oraz telefon komórkowy należący prawdopodobnie do pokrzywdzonego. Do chwili obecnej nie znaleziono natomiast listu bądź innych zapisków mogących świadczyć o przyczynach takiego zdarzenia.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz