Komunikat prasowy – identyfikacja zwłok

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci nieustalonego z personaliów mężczyzny, którego zwłoki ujawniono w dniu 8 kwietnia 2018 roku w rzece Wisłok w Rzeszowie. Zwłoki, zaczepione o wystające z wody konary, ujawniła przypadkowa osoba pływająca po rzece łódką. Po wyjęciu zwłok z wody ustalono, że są to zwłoki mężczyzny, pozostające w stanie zaawansowanego rozkładu w szczególności zaawansowany rozkład dotyczył twarzy. Przy zwłokach nie ujawniono, żadnych dokumentów mogących pozwolić na ich identyfikację.

W dniu 10 kwietnia 2018 roku przeprowadzona została sekcja zwłok, a jej wstępne wyniki pozwoliły jedynie na wykluczenie przyczyny zgonu na skutek urazu mechanicznego. Do badań zabezpieczono dłoń mężczyzny celem ustalenia  czy brak końcówek palców jest wynikiem rozkładu.

Podczas sekcji zwłok ujawniono,  na prawej nodze w okolicy kostki drut stabilizacyjny, założony podczas  zabiegu chirurgicznego. Ponadto w okolicy lewej piersi ujawniono fragment tatuażu – tj. napisu zaczynającego się od liter BE. Biegły lekarz stwierdził, że zwłoki musiały przebywać w głębokiej wodzie od wielu tygodni. Letnia odzież w jaką ubrane były zwłoki, może wskazywać, że do zgonu doszło w porze letniej lub wczesno – jesiennej. Biegły określił wiek zmarłego na około 30-40 lat.

Policjanci prowadzą czynności zmierzające do identyfikacji zwłok, niemniej jednak Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów apeluje do wszystkich osób, które mogą mieć wiedzę na temat tożsamości zmarłego i okoliczności jego zgonu, aby zgłaszały się do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KMP w Rzeszowie.

 

Rzecznik Prasowy
Edyta Lenart