Komunikat prasowy – wykrycie i zatrzymanie sprawcy kradzieży z włamaniem na terenie Leżajska

Włamanie

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje postępowanie przeciwko 27- letniemu mężczyźnie, który jest podejrzany o popełnienie trzech przestępstw z art. 279 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk.

Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku w dniu 27 kwietnia 2018 roku w Leżajsku przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Z dokonanych ustaleń wynika, że wracał on z miejsca przestępstwa – włamania do garażu. Jego łupem padł rower, elektronarzędzia i inne drobne przedmioty. W wyniku podjętych działań ujawniono również, że mężczyzna odpowiada również za inne kradzieże z włamaniem na terenie Leżajska. W trakcie przeprowadzonych czynności odzyskano część skradzionych przedmiotów.

W dniu 28 kwietnia 2018 roku 27-latkowi zostały przedstawione 3 zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Podejrzany przyznał się do ich popełnienia i złożył szczegółowe wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, przy czym w warunkach recydywy kara za przypisane sprawcy przestępstwo może być wymierzona w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski