Konferencja prasowa w sprawie zabójstwa i kradzieży mienia znacznej wartości

Konferencja prasowa

W dniu 5 grudnia 2016r. odbyła się w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie wspólna konferencja prasowa Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie dotycząca nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie postępowania w sprawie zabójstwa i kradzieży mienia znacznej wartości.

W toku śledztwa ogłoszono 31 – letniemu Grzegorzowi G. zarzut kradzieży mienia znacznej wartości. Mężczyzna był podejrzewany wcześniej o przyczynienie się do zaginięcia 25 – letniej Jolanty Ś. Materiały dotyczące obu zdarzeń zostały połączone do jednego postępowania z uwagi na ich łączność podmiotową. W toku postępowania ustalono, że Jolanta Ś. zaginęła w maju 2016r. Kobieta była wówczas w zaawansowanej ciąży. W oparciu o informacje uzyskane od rodziny pokrzywdzonej w sierpniu 2016r. zostało wszczęte śledztwo przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie. W toku postępowania ustalono, że Grzegorz G. miał romans z w/w. Mieli razem zamieszkać w wynajętym mieszkaniu, jednak podejrzany nie był zainteresowany kontynuacją związku. W listopadzie 2016r. Grzegorz G. dopuścił się kradzieży mienia znacznej wartości na szkodę swojego pracodawcy i uciekł z miejsca zamieszkania. W dniu 30 listopada 2016r. został zatrzymany w policyjnej zasadzce. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, a ponadto podczas wykonywania czynności zadecydował się ujawnić miejsce ukrycia zwłok Jolanty Ś. Jak wynika ze złożonych przez niego wyjaśnień doszło między nimi do kłótni i kobieta spadła z nasypu przy autostradzie, w wyniku czego poniosła śmierć. Grzegorz. G. przyznał, że nie sprowadził do rannej pomocy, a po jej śmierci zdecydował się ukryć jej zwłoki. Przeprowadzona sekcja zwłok nie potwierdziła wersji podejrzanego, a ujawnione obrażenia wskazują, iż kobieta zmarła w wyniku zabójstwa.

Grzegorz G. został tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie na okres trzech miesięcy. Wkrótce zostaną mu uzupełnione zarzuty m.in. o zabójstwo Jolanty Ś.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz

Konferencja prasowa Konferencja prasowa