Mężczyzna podejrzany o uprawę konopi indyjskich zatrzymany

Marihuana_liście

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nadzoruje postępowanie przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o uprawianie tzw. konopi indyjskich oraz wytwarzanie marihuany w znacznych ilościach.

Postępowanie zostało wszczęte w oparciu o informacje uzyskane w wyniku czynności operacyjno – rozpoznawczych, realizowanych przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, z których wynikało, iż 30 letni mężczyzna w wynajmowanym domu na terenie gminy Chmielnik posiada profesjonalną uprawę konopi tzw. indyjskich, z których wytwarza znaczne ilości środka odurzającego w postaci marihuany.

W dniu 4 października 2016 r. dokonano zatrzymania mężczyzny. Jak ustalono uprawiał on co najmniej 47 krzewów konopi, a po ścięciu 5 z nich wytworzył znaczną ilość środka odurzającego w postaci marihuany w ilości 452 gramów suszu.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie celem przedstawienia zarzutu i przesłuchania w charakterze podejrzanego. W/w częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 1000 zł.

Mężczyźnie grozi kara grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do lat 15.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz