Odnaleziono zwłoki zaginionej Aleksandry K.

W dniu 29 stycznia 2018r. prokurator dyżurny z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie został powiadomiony o ujawnieniu zwłok na brzegu rzeki Wisłok, w miejscowości Łukawiec. Na miejscu zdarzenia prokurator przeprowadził oględziny zwłok oraz dokonał ich zabezpieczenia, celem przeprowadzenia sekcji.

Dokonano wstępnej identyfikacji zwłok. Rodzina rozpoznała je, jako należące do Aleksandry K., która zaginęła w dniu 1 stycznia 2018r. Ponadto zabezpieczono materiał genetyczny, celem przeprowadzenia badań DNA.

Na podstawie wstępnych wyników sekcji zwłok ustalono, że bezpośrednią przyczyną śmierci kobiety było utonięcie. Wskazuje na to ujawniona w płucach woda. Na ciele denatki nie ujawniono natomiast obrażeń, które mogłyby wskazywać na udział innych osób w zgonie Aleksandry K.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje w tej sprawie śledztwo w kierunku art. 155 k.k., czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Aktualnie prowadzone są czynności procesowe i pozaprocesowe zmierzające m.in. do odtworzenia ostatnich chwil życia Aleksandry K.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz