Podejrzani o dokonanie rozboju na obywatelu Ukrainy

Prokuratura Rejonowa w Dębicy prowadzi śledztwo w sprawie rozboju dokonanego na obywatelu Ukrainy lhorze H.

W toku postępowania ustalono, iż w dniu 23 lutego 2017r. pokrzywdzony spożywał alkohol między innymi wspólnie z 25 -letnimi Grzegorzem M. oraz Grzegorzem P. W godzinach nocnych wracając do miejsca zamieszkania Grzegorz M. zaproponował pokrzywdzonemu wejście na teren cmentarza wojskowego położonego przy ulicy Cmentarnej. Razem z nimi udał się tam Grzegorz P. Tam Grzegorz M. i Grzegorz P. używając przemocy wobec lhora H, polegającej na uderzeniu pięścią w głowę, a następnie kopaniu go po całym ciele dokonali kradzieży jego portfela wraz z zawartością pieniędzy w łącznej kwocie 1100 złotych, dowodu osobistego i prawa jazdy, trzech kart bankomatowych, a także telefonu komórkowego o wartości 400 złotych. W wyniku zadanych uderzeń pokrzywdzony doznał lekkich obrażeń ciała.

Przesłuchani w charakterze podejrzanych Grzegorz M. i Grzegorz P. przyznali się do dokonania rozboju.

Dodać należy, iż w trakcie postępowania Grzegorz M. zawarł ugodę z pokrzywdzonym w ramach, której oskarżony przeprosił pokrzywdzonego i wyrównał szkodę powstałą w wyniku przestępstwa.

Wobec podejrzanych zastosowano dozór policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Obydwaj podejrzani byli uprzednio karani . Grzegorz M. został uprzednio skazany za pobicie, groźby karalne oraz zniszczenie mienia, natomiast Grzegorz P. za kradzież mienia oraz kradzież z włamaniem.

Za przestępstwo zarzucane podejrzanym kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz