Postępowanie dotyczące śmierci Piotra K.

Paragraf

W dniu 30.01.2017 r. pracownicy MZBM ujawnili w jednym z mieszkań kamienicy nr 29 przy ul. Króla Kazimierza w Rzeszowie zwłoki mężczyzny, o czym bezzwłocznie powiadomili organy ścigania. Na miejsce wraz z Policją udał się prokurator Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, który wykonał tam stosowne czynności. Na ich podstawie ustalono, iż zwłoki dotknięte są w całości zmianami pośmiertnymi w postaci przeobrażenia woskowo-tłuszczowego wraz z wysychaniem, i należą najprawdopodobniej do lokatora mieszkania 51-letniego Piotra K., który od około dwóch lat nie był widywany przez sąsiadów.  Ustalono również, iż przed wejściem pracowników MZBM do mieszkania drzwi wejściowe zamknięte były od środka. Po czynnościach zwłoki zabezpieczono celem ich dalszej identyfikacji oraz wykonania sekcji zwłok.

Przypuszczenia co do tożsamości zmarłego potwierdzili członkowie jego rodziny, którym okazano zwłoki. Na podstawie ich relacji okazało się również, iż zmarły od dłuższego czasu nie utrzymywał z nimi jakiegokolwiek kontaktu.

W dniu 31.01.2017 r. przeprowadzona została sekcja zwłok Piotra K., która z uwagi na stan zwłok nie wykazała bezpośredniej przyczyny jego zgonu. Na zwłokach nie ujawniono natomiast jakichkolwiek obrażeń ciała, które mogłyby wskazywać na przestępcze działanie osób trzecich.

Obecnie realizowane są dalsze czynności procesowe mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności śmierci Piotra K.   

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz