Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko podejrzanemu m. in. o usiłowanie rozboju

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje postępowanie przygotowawcze sygn. PR 4 Ds. 905.2018 p-ko Marcinowi K. podejrzanemu m. in. o usiłowanie rozboju.

Jak ustalono 17 grudnia 2019r. około godziny 11:30 19-letni mieszkaniec Rzeszowa jadąc autobusem został zaczepiony przez siedzącego obok mężczyznę, który grożąc natychmiastowym użyciem przemocy zażądał wydania mu telefonu komórkowego. Gdy pokrzywdzony odmówił oraz opuścił autobus na przystanku, mężczyzna wyszedł za nim i żądając wydania telefonu oraz e-papierosa, którego pokrzywdzony wyjął z kieszeni kurtki, przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i uderzał pięściami. Interwencja osoby trzeciej oraz postawa pokrzywdzonego spowodowały, że sprawca uciekł z miejsca zdarzenia nie zabierając rzeczy pokrzywdzonego.

Godzinę późnej na ulicy Wita Stwosza oraz Dąbrowskiego podejrzany groził 2 kobietom przedmiotem przypominającym broń. Jedna z nich złożyła wniosek o ściganie sprawcy.

Tego samego dnia policjanci zatrzymali Marcina K. – 38- letniego mieszkańca Bielska Białej.

Podejrzany usłyszał zarzuty usiłowania rozboju i spowodowania obrażeń ciała a także stosowania groźby karalnej.

Marcinowi K. za usiłowanie rozboju grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, a drugi z czynów zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu na 3 miesiące.

Prokurator Rejonowy
dla miasta Rzeszów
Renata Krut