Śledztwo przeciwko Bogdanowi S. podejrzanemu m.in. o posiadanie znacznych ilości środków odurzających

Marihuana

W dniu 15 grudnia 2017 r. policjanci z Komisariatu Policji w Sokołowie Małopolskim w miejscowości Trzeboś dokonali zatrzymania mężczyzn, których podejrzewali o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania jednego z nich, 24 – letniego mieszkańca pobliskiej miejscowości Bogdana S. policjanci ujawnili foliowy woreczek z zapięciem strunowym, w którym znajdował się niecały gram marihuany.

W związku z ujawnieniem środków odurzających policjanci udali się do miejsca zamieszkania Bogdana S. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego pokoju w szeregu słoików i pudełek zabezpieczono środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 541 gram.

Śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości środków odurzających wszczęła w dniu 18 grudnia 2017 r. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie.

Bogdanowi S. postawiono łącznie 11 zarzutów związanych z posiadaniem środków odurzających, uprawą krzaków konopii oraz kilkukrotnego udzielenia marihuany dwóm innym osobom.

Podejrzany przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że nabył nasiona konopi za pośrednictwem sklepu internetowego i zasadził je początkowo w doniczkach w swoim pokoju. Gdy krzaki wykiełkowały posadził je na nieużytkach rolnych znajdujących się w jego miejscowości i je pielęgnował. We wrześniu 2017 r. ściął cztery krzaki i wysuszył na strychu swojego domu. Otrzymany susz wykorzystywał na swoje potrzeby ale miał też zamiar go sprzedać. Gdy mu się to nie udało częstował swoich znajomych.

Prokurator wobec Bogdana S. zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju wraz z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz