Śledztwo w sprawie wypadku drogowego, w następstwie którego mieszkaniec Rzeszowa przechodzący przez przejście dla pieszych poniósł śmierć

Przejście dla pieszych

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego zaistniałego w dniu 3 grudnia 2018 r. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej, w trakcie którego śmierć na miejscu poniósł pieszy.

Czynności wykonane na miejscu zdarzenia wykazały, iż w godzinach porannych 27-letni mieszkaniec Rzeszowa przechodził przez przejście dla pieszych w okolicy Galerii Handlowej Nowy Świat w kierunku osiedla Krakowska Południe i gdy znajdował się już na wewnętrznym, lewym pasie ruchu został potrącony przez poruszający się tym pasem samochód osobowy m-ki Volvo kierowany przez 57-letniego mężczyznę. Kierujący pojazdem w chwili zdarzenia był trzeźwy.

W dniu 4 grudnia 2018 r. wykonano sekcję zwłok pieszego, która wykazała, iż doznał on obrażeń wielonarządowych na skutek potrącenia przez pojazd.

W sprawie tej będą wykonywane dalsze czynności zmierzające do wyjaśnienia wszelkich okoliczności wypadku, w tym w szczególności ustalenia, który z jego uczestników swoim zachowaniem doprowadził do jego zaistnienia.

Do chwili obecnej kierującemu pojazdem nie przedstawiono zarzutu.


Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy