Śledztwo w sprawie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym

Wypadek

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów nadzoruje śledztwo dotyczące naruszenia w dniu 16 września 2018 r. w Rzeszowie na ul. Budziwojskiej zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Jak ustalono, 33-letni mieszkaniec Hermanowej kierując samochodem marki Audi A6 podczas wykonywania manewru wyprzedzania Skody Superb, nie zachował należytej ostrożności i w wyniku uderzenia w wyprzedzany samochód stracił kontrolę nad kierowanym pojazdem, zjechał z drogi a następnie  jego samochód dachował.

Pasażerka Audi A6 oraz osoby podróżujące Skodą Superb doznały obrażeń ciała, a kierujący Audi A6 poniósł śmierć na miejscu wypadku.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny celem zabezpieczenia śladów i dowodów koniecznych do rekonstrukcji zdarzenia, ustalono świadków zdarzenia drogowego.

W dniu 18 września 2018r. przeprowadzono sekcję zwłok, w trakcie której  zabezpieczona materiał biologiczny w celu przebadania kierującego Audi A6 na zawartość alkoholu i środków odurzających we krwi.

W toku śledztwa szczegółowo wyjaśniane będą okoliczności tego tragicznego wypadku.

 

                                                                                              Rzecznik Prasowy
                                                                                               Artur Grabowski