Sprawca znęcania nad żoną zatrzymany

Kajdanki

Prokuratura  Rejonowa w Leżajsku nadzoruje  dochodzenie  przeciwko 32- letniemu Arturowi D  mieszkańcowi Leżajska podejrzanemu o fizyczne i psychiczne   znęcanie się w okresie od lutego 2017r. do stycznia 2018 r. nad  29 –letnią żoną Katarzyną D.
Pierwotnie  wobec Artura D. zastosowano dozór policji połączony  z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej Katarzyny D. na odległość bliższą niż 20 metrów.
W dniu 23 marca 2018 r. pokrzywdzona Katarzyna D. podczas przesłuchania  z udziałem biegłego psychologa  zeznała,  iż mąż kilkakrotnie w okresie luty-marzec 2018r.  używał wobec niej przemocy   uderzał,  popychał ją  oraz przetrzymywał wbrew jej woli  w piwnicy  mieszkania,  a ponadto groził pobiciem  w celu wycofania zeznań. Ponadto w dniu  21 marca 2018 r. naruszył zakaz zbliżania się do niej  w ten sposób , iż podczas przypadkowego spotkania  wszczął kłótnię  w trakcie której uderzał ją ręką  trzymając klucze i powodując obrażenia na jej czole .
Artur D. w dniu 26 marca 2018 r.  został zatrzymany.
26 marca 2018 r. Sąd Rejonowy w Leżajsku na wniosek Prokuratury Rejonowej w Leżajsku zastosował względem  Artura D. tymczasowe aresztowanie  na okres 3 miesięcy .
Za zarzucane mu przestępstwa znęcania się i używania przemocy i gróźb karalnych w celu wpływania na świadka grozi kara pozbawienia wolności do lat 5

Rzecznik Prasowy
Edyta Lenart