Sprawcy kradzieży z włamaniem aresztowani

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje dochodzenie prowadzone przez KMP w Rzeszowie w sprawie szeregu włamań dokonanych w nocy z 4 na 5 marca 2020 r. do lokali usługowych na terenie gmin Trzebownisko i Krasne.

Z dotychczasowych ustaleń dochodzenia wynika, że dwaj sprawcy włamali się do lokalu gastronomicznego i sklepu w Strażowie i Jasionce. W Trzebownisku próbowali się włamać do kolejnego sklepu jednak nie udało im się sforsować drzwi. Sprawa ma charakter rozwojowy.  Z ustaleń policji wynika, że sprawcy włamywali się do sklepów również na terenie innych powiatów.

W dniu 5 marca 2020 r. doszło do zatrzymania  włamywaczy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu rzeszowskiego – Albert Sz. lat 40 oraz Artur K. lat  30. Zatrzymanie było wynikiem ustaleń operacyjnych prowadzonych przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego KMP. Zarówno przy zatrzymanych, jak i podczas przeszukań policjanci znaleźli i zatrzymali szereg rzeczy, które mogły zostać skradzione podczas włamań. To przede wszystkim artykuły spożywcze, papierosy i alkohol.

Podejrzani usłyszeli po 4 zarzuty dotyczące przestępstw przeciwko mieniu z art. 279 § 1 kk. Dotyczą one dwóch włamań i usiłowania włamania w nocy z 4 na 5 marca 2020 r. do sklepów w Jasionce i Trzebownisku oraz lokalu gastronomicznego w Strażowie. Czwarty zarzut dotyczy wcześniejszego włamania do sklepu w Kamieniu.

W dniu 5 marca 2020 r. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wystąpiła z wnioskiem do sądu o zastosowanie   tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i w dniu 6 marca 2020 r. zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Agnieszka Hopek-Curyło
Rzecznik Prasowy