Trzy miesiące aresztu dla sprawcy rozboju

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi postępowanie przygotowawcze dotyczące zdarzenia z dnia 4 lipca 2017 r., w miejscowości Trzeboś, kiedy to podczas nocnego polowania myśliwy został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Sprawca zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w twarz i głowę powodując u niego liczne obrażenia. Grożąc nadto pokrzywdzonemu pozbawieniem życia, zabrał mu 9 szt. amunicji do sztucera, lornetkę oraz pastorał na broń i czapkę, których wartość pokrzywdzony oszacował na około 2500 zł.

Na podstawie zebranych informacji udało się ustalić sprawcę zdarzenia, którym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko Krzysztof N. Sprawca został ujęty i zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji w dniu 3 października 2017r. w godzinach wczesnorannych.

Podczas czynności przeszukania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez Krzysztofa N. znaleziono nadto broń palną myśliwską długą oraz 14 szt. amunicji, którą posiadał bez wymaganego zezwolenia. Jednocześnie udało się również odzyskać lornetkę należącą do pokrzywdzonego.

Krzysztof N. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 280 § 1 kk i art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk oraz zarzut z art. 263 § 2 kk.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie postanowieniem z dnia 5 października 2017 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy z uwagi na grożącą karę oraz obawę utrudniania postępowania przygotowawczego.

Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz