Tymczasowe aresztowanie i akt oskarżenia wobec sprawcy naruszającego sądowy zakaz zbliżania się do członków rodziny.

Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Dębicy akt oskarżenia p-ko Marianowi R. – 53 letniemu mieszkańcowi powiatu dębickiego, który pozostaje pod zarzutem kierowania gróźb karalnych , zniszczenia mienia oraz naruszenia zakazu sądowego zbliżania się do członków rodziny.

Na wymienionego wyrokami  Sądu Rejonowego w Dębicy z 2013 i 2018 roku związanymi z przestępstwami na szkodę rodziny, został nałożony zakaz kontaktowania się z byłą żoną oraz zbliżania się na odległość mniejszą niż 100 metrów na okres 8 lat. Pomimo tego Marian R. w dniu 30 września 2018 roku udał się do miejsca jej zamieszkania  w Bobrowej. Tam rzucając kamieniami w budynek mieszkalny dokonał rozbicia dwóch szyb okiennych, uszkodzenia firanek oraz komody na łączną szkodę około 1950 złotych.

Jeden z synów podejrzanego wybiegł z domu i dokonał ujęcia Mariana R. którego przekazał w ręce funkcjonariuszy policji.

W trakcie oczekiwania na ich przybycie, sprawca groził swojej byłej żonie oraz synowi i córce spaleniem domu.

Wystąpiono do Sądu Rejonowego w Dębicy o tymczasowe aresztowanie sprawcy. Wniosek prokuratora dotyczący środka zapobiegawczego został uwzględniony, bowiem sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Marian R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów i wyjaśnił, że gdy chciał zobaczyć co się dzieje z jego majątkiem, został pobity przez byłą żonę i syna .

Przestępstwa zarzucane oskarżonemu zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Artur Grabowski

Rzecznik Prasowy