Tymczasowe aresztowanie wobec sprawcy ciężkiego uszkodzenia ciała

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów prowadzi śledztwo przeciwko Grzegorzowi P. podejrzanemu o spowodowanie u 47-letniego mieszkańca Rzeszowa ciężkich obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych dnia 14 sierpnia 2018 r. w jednym z domów jednorodzinnych w Rzeszowie. W trakcie odbywającej się tam libacji alkoholowej, w której uczestniczyło cztery osoby, jeden z mężczyzn w pewnym momencie z nieustalonych dotąd przyczyn zaatakował właściciela mieszkania, w tym przede wszystkim ugodził go nożem w klatkę piersiową, czym spowodował u niego ciężkie obrażenia ciała w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Sprawca zatrzymany został już po kilku godzinach od zdarzenia we własnym mieszkaniu. Po wykonaniu z jego udziałem czynności procesowych, w tym ogłoszenia mu zarzutu Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów skierowała wobec niego do Sądu Rejonowego w Rzeszowie wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, który został uwzględniony.

Sprawcy za zarzucane mu przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

Rzecznik Prasowy
Artur Grabowski