Tymczasowe aresztowanie wobec sprawcy zabójstwa w Gliniku Dolnym

Prokuratura Rejonowa w Strzyżowie nadzoruje postępowanie przygotowawcze przeciwko 32 – letniemu Grzegorzowi G podejrzanemu o zabójstwo.
Z ustaleń postępowania wynika, że 15 grudnia 2018 roku w domu pokrzywdzonego 68 – letniego Kazimierz M. doszło do tragicznego zdarzenia podczas imprezy alkoholowej. Grzegorz G. znajdując się pod wpływem alkoholu kilkakrotnie uderzył gospodarza domu drewnianą listwą stanowiącą element wykończenia łóżka w głowę, powodując rozległe obrażenia i zgon ofiary.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego Grzegorz G. przyznał się do pobicia, jednak zaprzeczył, aby działał z zamiarem zabójstwa. Z jego wyjaśnień wynika, że powodem jego agresywnego zachowania był brak zgody ze strony pokrzywdzonego na zapalenie papierosa w jego domu.
Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Strzyżowie zastosował wobec wymienionego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy do dnia 15 marca 2019 roku
Zarzucany czyn jest zagrożony karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy