Tymczasowe aresztowanie za groźby wobec żony i policjantów

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa w Łańcucie nadzoruje postępowanie przygotowawcze p-ko Romualdowi R. 60 – letniemu mieszkańcowi powiatu łańcuckiego podejrzanemu o kierowanie gróźb karalnych wobec żony tj. o czyn z art. 190 § 1 kk i inne.

W dniu 16 maja 2020 roku funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie udali się na interwencję domową zgłoszoną przez członków rodziny w związku z agresywnym zachowaniem się Romualda R. Sprawca znajdując się w stanie nietrzeźwości, groził żonie pozbawieniem życia. Romuald R. wypowiadając groźby karalne trzymał w ręce nóż,  ponadto próbował zacisnąć na szyi pokrzywdzonej przewód elektryczny.

Podczas interwencji sprawca zachowywał się agresywnie również wobec funkcjonariuszy Policji, kierując wobec policjantów groźby oraz słowa powszechnie uznane za obelżywe.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty z art. 190§ 1 kk, a także z art.224 § 2kk i art. 226 §l kk. Romuald R. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw.

W dniu 18 maja 2020 roku Prokuratura Rejonowa w Łańcucie skierowała do Sądu Rejonowego w Łańcucie wniosek o zastosowanie wobec Romualda R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd Rejonowy w Łańcucie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Romualda R. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Rzecznik prasowy
Agnieszka Hopek- Curyło