Areszt dla sprawców rozboju

Kajdanki

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Norbertowi M. i Brajanowi M. podejrzanym o dokonanie rozboju na osobie taksówkarza przy ul. Kurpiowskiej w Rzeszowie.

W toku postępowania ustalono, że w dniu 3 marca 2020 r. około godz. 23:00 podejrzani zamówili u pokrzywdzonego kurs z dworca PKP na ul. Kurpiowską w Rzeszowie.  Po przybyciu na miejsce  mężczyźni zaatakowali kierowcę taksówki, przy czym jeden z napastników przytrzymywał i dusił pokrzywdzonego, a drugi siedzący na miejscu pasażera uderzał go po twarzy, żądając od pokrzywdzonego pieniędzy.  Gdy kierowca taksówki zaczął się im wyrywać, uciekli z taksówki kradnąc pokrzywdzonemu kluczyki do samochodu, tablet oraz pieniądze w kwocie 100 zł.

W wyniku zadanych przez sprawcę uderzeń taksówkarz doznał stłuczenia twarzy oraz rany śluzówki lewego policzka z masywnym krwiakiem i obrzękiem lewej części twarzy.  Wezwani na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni stwierdzili, że z uwagi na odniesione obrażenia pokrzywdzony wymaga hospitalizacji.

Ustaleniem sprawców oraz wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie i Komisariatu Policji I w Rzeszowie. Na podstawie zebranych informacji kryminalni wytypowali podejrzewanych mężczyzn, którymi okazali się być mieszkający w Rzeszowie bracia 31 – letni Norbert M. i 19-letni Brajan M. Sprawcy zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Policji w dniu 11 maja 2020 r. Jak ustalili funkcjonariusze skradziony tablet rozbili podczas ucieczki, a kluczyki do samochodu wyrzucili. Policjanci sprawdzili wskazane przez zatrzymanych miejsce i odnaleźli skradzione kluczyki. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji Komisariatu Policji I w Rzeszowie czynności procesowe, w tym eksperyment procesowy, potwierdziły poczynione w niniejszej sprawie ustalenia dotyczące przebiegu zdarzenia.

W dniu 13 maja 2020 r. Norbertowi M. i Brajanowi M. przedstawiono zarzuty rozboju i przesłuchano w charakterze podejrzanych. Norbert M. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, Brajan M. przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu w części.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie w dniu 13 maja 2020 r. na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie zastosował wobec Norberta M. i Brajana M. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawcom grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do lat 12.

Rzecznik prasowy
Agnieszka Hopek- Curyło