Wietnam plantacje

Marihuana_liście

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo, w toku którego zlikwidowano dwie plantacje tzw. konopi indyjskich, służących do wyrobu marihuany.

Pierwszą z plantacji odkryto w dniu 29 maja 2017 r. na terenie gminy Nadarzyn woj. mazowieckiego. Znajdowało się na niej 5065 sztuk krzewów oraz ponad 200 kg suszu marihuany.

Kolejną plantację, prowadzący pod nadzorem tut. Prokuratury policjanci z KWP w Rzeszowie ujawnili w dniu 7 kwietnia 2017 r. na terenie gminy Sokołów Młp. Zabezpieczono tam 1286 krzewów konopi.

W toku czynności zatrzymano trzech obywateli Wietnamu w wieku od 29 do 57 lat, którym przedstawiono zarzuty uprawy konopi innych niż włókniste, mogących dostarczyć znacznej ilości żywicy lub ziela oraz wytwarzania znacznych ilości środka odurzającego w postaci marihuany i uczynienia sobie z tego stałego źródła dochodu.

Mężczyznom za produkcję znacznej ilości marihuany grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności, za uprawę  od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono w toku śledztwa mężczyźni nielegalnie przebywali na terenie RP i działali na polecenie nieustalonych do tej pory członków grupy przestępczej. Wobec wszystkich podejrzanych Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.

 

p.o. Prokurator Okręgowy w Rzeszowie
Łukasz Harpula