Wniosek prokuratora o tymczasowy areszt wobec sprawcy wypadku drogowego w Boguchwale, w następstwie którego doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego

Aresztowanie

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie prowadzi śledztwo w sprawie wypadku drogowego z dnia 8.04.2019 r. w Boguchwale, w następstwie którego doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego.

Zdarzenie miało miejsce w porze późno wieczornej. Kierowca samochodu Audi A 4, jadąc DK 19 od strony Strzyżowa i zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych, usytuowanego w rejonie skrzyżowania ul. Suszyckich z ul. Łąkową, nie zachował należytej ostrożności potrącając przechodzącego przez jezdnię pieszego 51- letniego mężczyznę, mieszkańca Lutoryża. Siła z jaką samochód uderzył w pieszego była tak duża, że pieszy ten został odrzucony na znaczną odległość. Bezpośrednio po potrąceniu, kierowca samochodu Audi ominął leżącego na jezdni pieszego i odjechał w stronę Rzeszowa. Doznane przez pieszego obrażenia zwłaszcza wewnętrzne, spowodowały jego zgon na miejscu wypadku.

Od dnia zdarzenia do dnia 11.04.2019 r. prowadzone były przez policjantów czynności zmierzające do ustalenia sprawcy wypadku. Dzięki zabezpieczonym monitoringom oraz obywatelskiej postawie innego kierowcy, który na kamerce zainstalowanej w swoim samochodzie, nagrał w dniu 9.04.2019 r., jadący w stronę Strzyżowa samochód Audi A 4, posiadający uszkodzenia m.in. szyby czołowej, policjanci wytypowali sprawcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego – Arkadiusz W., który po powrocie w dniu 9.04.2019 r, do domu, ukrył auto w garażu.

W dniu 11.04.2019 r. został on zatrzymany, a w dniu 12.04.2019 r. ogłoszono mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności oraz środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W dniu 12.04.2019 r. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie złożyła do Sądu wniosek o zastosowanie wobec Arkadiusza W. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Artur Grabowski
Rzecznik Prasowy