Wyrok 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo z zamiarem ewentualnym

Wyrok

W dniu 6 czerwca 2017 r. przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie II Wydział Karny zapadł wyrok w sprawie Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie przeciwko Markowi K., 33 – letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, oskarżonemu o zabójstwo popełnione z zamiarem ewentualnym.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 października 2015 r. w Rzeszowie w mieszkaniu bloku znajdującego się przy ul. Sikorskiego. Marek K. zadał pokrzywdzonemu szereg uderzeń rękoma i nogami po całym ciele, a w szczególności w okolice głowy, korpusu, narządów płciowych oraz skakał na korpus pokrzywdzonego. Swoim zachowaniem spowodował obrażenia wielonarządowe ciała w postaci m.in. złamania kości podstawy czaszki, złamania żeber, mostka, które doprowadziły do wystąpienia wstrząsu pourazowego skutkującego zgonem pokrzywdzonego.

Przeprowadzone postępowanie dowodowe potwierdziło zarzuty stawiane oskarżonemu, który przez Sąd został uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazany na karę 15 lat pozbawienia wolności. Na poczet wymierzonej kary Sąd zaliczył okres zatrzymania i tymczasowego aresztowania.

Wyrok nie jest prawomocny i stronom przysługuje apelacja do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz