Wyrok 8 lat pozbawienia wolności wobec Kamila K. za gwałt

Wyrok

Wyrokiem z dnia 12 stycznia 2018 r. Sąd Rejonowy w Rzeszowie uznał 19-letniego Kamila K. za winnego dokonania zarzucanego mu przez Prokuraturę Okręgową w Rzeszowie przestępstwa zgwałcenia 22-letniej studentki.

Do zdarzenia doszło w dniu 14 maja 2017 roku w centrum Rzeszowa. Pokrzywdzona została zaatakowana przez sprawcę w trakcie powrotu ze studenckich „Juwenaliów”. Jak ustalono w toku postępowania Kamil K. szedł dłuższy czas bezpośrednio za pokrzywdzoną, a gdy w/w zbliżała się do przejścia dla pieszych w rejonie ulic Piłsudskiego i Asnyka zaatakował ją ciosem w tył głowy, czym oszołomił kobietę. Następnie zaciągnął w miejsce oddalone od głównej drogi, na plac pomiędzy budynkami, gdzie z wyjątkową brutalnością przełamał opór pokrzywdzonej oraz dokonał jej zgwałcenia. Pokrzywdzona doznała urazu głowy oraz licznych obrażeń twarzy.

Sąd wymierzył oskarżonemu Kamilowi K. karę 8 lat pozbawienia wolności oraz zasądził od oskarżonego nawiązkę na rzecz pokrzywdzonej w kwocie 30.000 zł. Wyrok jest nieprawomocny. Wobec oskarżonego nadal stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

 

Rzecznik Prasowy
Ewa Romankiewicz